Filtracja
Cena
  • od
    do
Nasze wyróżnienia
Laptopmarket - Sprzedaż laptopy poleasingowe, biznesowe, serwis, usługi IT -  Warszawa

Zawiasy

Zawiasy Acer A315-42 A315-42G A315-54K A315-54G A315-56 N19C1
wysyłka natychmiast
Zawiasy Acer A315-42 A315-42G A315-54K A315-54G A315-56 N19C1
Producent: OEM
Dostępność: poniżej 10 szt.
Cena: 42,00 zł (netto: 34,15 zł )
szt.
zobacz więcej

Dlaczego należy wymienić uszkodzony element obudowy laptopa?

Pierwszym istotnym powodem przemawiającym za wymianą uszkodzonego elementu obudowy w laptopie jest na pewno aspekt wizualny, w szczególności kiedy użytkujemy laptopa mobilnie, udając się z nim w podróż lub na spotkania - stan laptopa świadczy o użytkowniku.
Drugim powodem,  w szczególności w przypadku uszkodzenia klapy lub spodu laptopa jest aspekt techniczny, a w  ślad za tym funkcjonalny. Ponieważ w laptopie podczas otwierania matrycy występują naprężenia elementów, które za pośrednictwem zawiasów w szczególności przenoszą się na klapę matrycy lub spód obudowy laptopa – jeden uszkodzony element w skutek dalszej eksploatacji może rozpocząć cały ciąg niefortunnych zdarzeń z połamaniem zawiasów lub pęknięciem matrycy włącznie, a w skrajnych przypadkach uszkodzić płytę główną laptopa.

 

Jak prawidłowo dobrać części obudowy laptopa?

Poszukiwania części zaczynamy od znalezienia modelu laptopa (znajduje się on zazwyczaj na spodniej etykiecie laptopa), następnie wpisujemy go w polu wyszukiwarki.
Kolejnym lub też pierwszym krokiem (dla bardziej zaawansowanych użytkowników) jest znalezienie numeru części tzw. P/N Part Number, który pozwala na precyzyjną identyfikacje poszukiwanej części obudowy do laptopa.

WAŻNE: mogą występować różne wersje części do jednego modelu laptopa, które nie będą ze sobą kompatybilne. Jeżeli nie masz pewności  - najlepiej przed zakupem wyślij nam mailowo model laptopa, ewentualnie part numer poszukiwanej części lub zdjęcie tabliczki znamionowej.

 

Jaka jest różnica między obudową do laptopa, a kadłubkiem?

Kadłubkiem potocznie nazywamy komplet elementów obudowy, na który składa się więcej części obudowy, np.: Klapa do laptopa + ramka LCD + zawiasy lub palmrest + klawiatura (szczególnie w ultrabookach często klawiatury są nitowane do palmrestu).

 

Uszkodzona obudowa, a brak części – co zrobić ? Wymiana obudowy laptopa w serwisie.

W szczególności w przypadku laptopów z linii konsumenckich mamy do czynienia z sytuacją, gdzie producent nie przewiduje dostępności części po upływie okresu gwarancji.
Mając na uwadze istniejący na rynku problem, jak również wychodząc naprzeciw potrzeb Klientów nasze Centrum Serwisowe wyspecjalizowało się w klejeniu obudów do laptopów specjalnymi żywicami, gdzie uszkodzone elementy obudowy laptopa są poddawane procesowi regeneracji, wzmacnianiu oraz końcowej regulacji elementów.
Dzięki doświadczeniu oraz dopracowanym technikom serwisowym uzyskujemy trwałość przewyższającą elementy fabryczne ( jest to szczególnie istotne w przypadku modeli posiadających wady fabryczne, gdzie usterki są nawracające, z uwagi na niską jakość obudów do laptopów).

Masz problem z uszkodzoną obudową laptopa – potrzebujesz pomocy serwisu laptopów, chcesz zlecić wymianę części lub kompleksową naprawę Twojego laptopa – wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: (22) 266 88 16

Email: bok@laptopmarket.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium